Podatki 2020-05-29T11:52:09+02:00

Doradztwo Podatkowe Poznań

Specjaliści z naszej kancelarii Bilans pomogą Tobie kompleksowo rozwiązać wszelkie problemy, które pojawiły się w Twojej firmie i są związane z prowadzoną przez Ciebie działalnością.

Dzięki obsłudze podatkowej wielu klientów z różnych branż, nasi pracownicy posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale i wieloletnie doświadczenie praktyczne. Dzięki temu podchodzą do tematu doradztwa podatkowego kompleksowo i rzetelnie.

Od lat służymy radą po to, abyś w razie jakichkolwiek wątpliwości, mógł poradzić się specjalistom. Chcemy, aby Twoja działalność przynosiła maksymalne zyski, przy jak najniższych kosztach i minimalnym ryzyku.

Zaufaj nam i pozwól naszym ekspertom zająć się m.in. obliczaniem miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy oraz sporządzaniem i elektronicznym przesyłaniem deklaracji w podatkach dochodowych PIT, CIT i VAT.

Ponadto uczestniczymy w postępowaniach kontrolnych i reprezentujemy naszych klientów w urzędach. Jesteśmy po to, żeby pomóc Tobie w kwestiach związanych z doradztwem podatkowym, tak abyś Ty mógł się skupić na bieżącej działalności swojego przedsiębiorstwa.

Zajmujemy się doradztwem podatkowym na terenie Poznania, ale działamy też w wielu innych miastach w całym kraju, a także za granicą.

Skontaktuj się!

Prawidłowe obliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy jest zobowiązaniem cyklicznym, z którego musi się wywiązać każdy podatnik podatku dochodowego.

Sposobów na obliczenie takiej zaliczki jest kilka, a ostateczna decyzja o wyborze określonego modelu zależy od formy opodatkowania, na którą wcześniej zdecydował się dany przedsiębiorca.

Wszelkie zasady obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy zostały określone w ustawie o podatku dochodowym. Czytanie skomplikowanych aktów prawnych i dokładne zrozumienie wszystkich terminów występujących w tego typu dokumentach może sprawiać problemy osobom prowadzącym własną firmę.

Specjaliści w naszej kancelarii doradcy podatkowego pomogą Tobie rozwiać wszelkie wątpliwości związane z obliczaniem miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy oraz profesjonalnie pomogą w zliczeniu zaliczki o odpowiedniej wysokości.

Coraz szybciej postępujący rozwój techniki i komputeryzacja nie omijają również państwowych urzędów. Dzięki rozwijającej się dziedzinie cyfryzacji, polscy podatnicy zyskali możliwość przesyłania swoich deklaracji podatkowych, takich jak PIT, CIT oraz VAT, drogą elektroniczną.

Na taką formę przesyłania deklaracji w podatkach dochodowych czekało wiele osób. Takie rozwiązanie jest bez wątpienia bardzo wygodne i dorównuje światowym standardom.

Warto jeszcze wspomnieć, iż w przypadku gdy zdecydujemy się skorzystać z możliwości rozliczania swoich podatków drogą elektroniczną, niezbędne do prawidłowego złożenia deklaracji jest posiadanie aktywnego podpisu elektronicznego.

Nasi specjaliści chętnie pomogą Tobie prawidłowo sporządzić deklarację podatkową PIT, CIT oraz VAT, a także wyjaśnią jak prawidłowo przesłać wypełnione dokumenty drogą elektroniczną i jak złożyć na nich tzw. podpis elektroniczny. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.

Nasze doradztwo podatkowe obejmuje również uczestnictwo w postępowaniach kontrolnych.

Każda osoba, będąca właścicielem dowolnej działalności gospodarczej podlega kontroli odpowiednich urzędów administracji publicznej.

Przedmiotem wszczętego postępowania kontrolnego jest zazwyczaj kilka standardowych obszarów. Podczas postępowania sprawdza się, czy prowadzona działalność nie narusza przepisów ustawy, czy nie zagraża życiu lub zdrowiu, czy nie powoduje naruszania środowiska oraz czy nie powoduje powstania szkód majątkowych.

Każdy urząd ma obowiązek zadbać o to, aby osoba kontrolowana uczestniczyła w postępowaniu. Zasada uczestnictwa w postępowaniu kontrolnym jest realizowana w toku kontroli skarbowej już na samym początku, w momencie jej wszczęcia.

Współpracując z naszą kancelarią dowiesz się, że z niesprzyjających okoliczności można wyjść z obronną ręką. Nasi specjaliści pomogą Tobie doprowadzić do sytuacji, w której kontrolujący podczas wszczętej procedury nie znajdą żadnych nieprawidłowości i spojrzą na Twoje rozliczenia z zaufaniem.

Współczesny system prawny, w którym funkcjonują zarówno osoby prywatne jak i duże przedsiębiorstwa jest niezwykle zmienny. Powoduje to niestety, że w wielu przypadkach jest zawiły, niejasny i trudny do zinterpretowania.

W związku z licznymi zawiłościami, coraz bardziej popularna staje się usługa reprezentacji w urzędach, szczególnie w przypadkach prowadzenia szybko i dynamicznie rozwijających się biznesów. Przedstawicielstwo w urzędzie polega na reprezentowaniu klienta przed wszelkiego rodzaju instytucjami społecznymi. Reprezentacja obejmuje przygotowanie pełnej dokumentacji potrzebnej w urzędzie, jak i wykonanie wszystkich czynności niezbędnych w postępowaniu.

Decydując się na reprezentację w urzędzie w wykonaniu jednego z pracowników naszej kancelarii, zyskujesz poczucie spokoju i pewność, że reprezentująca Twoja firmę osoba wykona swoje obowiązki rzetelnie i profesjonalnie. Ty możesz tymczasem spokojnie zająć się bieżącą działalnością Twojego przedsiębiorstwa.

Doradztwo podatkowe

Prawo podatkowe zmienia się bardzo dynamicznie i często wkracza w wiele różnych sfer naszego życia. Kancelaria doradców podatkowych Bilans, działająca zarówno w Poznaniu, jak i w innych miastach w całym kraju oraz za granicą, poza działalnością w zakresie kompleksowej księgowości posiada również dział zajmujący się doradztwem podatkowym.

Doradztwo podatkowe najczęściej polega na niesieniu nieustającej pomocy podatnikom z małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz osobom fizycznym w codziennych problemach podatkowych.

Specjaliści z naszej kancelarii zajmują się ponadto szczegółowym doradztwem prawnym w ramach wszelkich prowadzonych przez podatników działań.

Wcześniej wspomniane uczestnictwo naszego specjalisty w postępowaniu kontrolnym, daje Tobie komfort i bezpieczeństwo zarówno w aspekcie prawno-podatkowym jak i w zakresie odpowiedzialności karno-skarbowej.

Nasze doradztwo podatkowe obejmuje wiele kompleksowych czynności, do których zaliczyć można: przygotowywanie opinii podatkowych; planowanie podatkowe oraz ciągłe informowanie klienta o zachodzących zmianach podatkowych, które mają i mogą mieć wpływ na jego działalność.

Zaufaj specjalistom z kancelarii doradców podatkowych Bilans i skorzystaj z naszych usług w zakresie doradztwa podatkowego. Gwarantujemy kompleksowe i indywidualne podejście dostosowane do rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności. Zaufało nam już wielu przedsiębiorców z różnych branż. Dołącz do nich!Czym zajmuje się doradca podatkowy?

Zakres doradztwa podatkowego obejmuje takie dziedziny jak:

 • porady podatkowe
 • księgowość
 • kadry, płace, ZUS
 • planowanie podatkowe
 • doradztwo biznesowo – gospodarcze
 • zastępstwo w urzędach i w trakcie kontroli
 • reprezentacja przed sądami w sprawach podatkowych
 • wsparcie przy rozpoczynaniu działalności gospodarczej
 • zmiany organizacyjne w firmie
 • sukcesja przedsiębiorstwa

Czym różni się obsługa księgowa oferowana przez doradcę podatkowego a biuro rachunkowe?

 • Doradcę podatkowego obowiązuje tajemnica zawodowa, z obowiązku dochowania której zwolnić może jedynie sąd.
 • Doradca Podatkowy zobowiązany jest do wykupienia polisy zawodowej od Odpowiedzialności Cywilnej.
 • Doradca Podatkowy może reprezentować klienta przed organami.
 • Doradca Podatkowy dzięki połączeniu kompetencji i wiedzy prawniczej oraz ekonomicznej może planować a nie jedynie reagować i tworzyć optymalny plan fiskalny przedsiębiorstwa lub działalności.

Ile kosztuje doradztwo podatkowe?

 • Cena usługi uzależniona jest od złożoności problemu. Stawka godzinowa wynosi 150 zł netto.

Skontaktuj się!
Skontaktuj się!

Aktualności