Usługi Księgowe 2021-07-15T12:58:22+02:00

Usługi Księgowe Poznań

Specjaliści z naszej kancelarii Bilans posiadają nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale i wieloletnie doświadczenie praktyczne. Dzięki temu podchodzą do tematu księgowości kompleksowo i rzetelnie.

Współpracujemy z klientami z wielu różnych branż, dzięki czemu posiadamy najlepsze kwalifikacje w zakresie prowadzenia księgowości i rozumiemy różne potrzeby różnych firm. Chętnie podzielimy się z tobą naszą wiedzą i doświadczeniem.

Jeżeli chciałbyś rozliczać się z fiskusem ale nie wiesz jak, my chętnie doradzimy Tobie i zapewnimy bezpieczeństwo oraz profesjonalną obsługę księgową. Prowadzimy Księgi przychodów i rozchodów, pomagamy z obsługą kadrowo-płacową, a także prowadzimy pełną księgowość.

Nasze usługi to także pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej, doradztwo, przygotowanie sprawozdań do GUS czy pomoc w sporządzaniu dokumentacji kredytowej i leasingowej.

Ponadto, współpracujemy również z doradcami do spraw funduszy UE oraz kancelariami notarialnymi i radcowskimi. Szybko i profesjonalnie rozliczymy dotacje unijne, a także dotacje z Urzędu Pracy.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości w zakresie księgowości. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Mimo iż prowadzimy usługi księgowe na terenie miasta Poznań, to zaufało nam już wielu przedsiębiorców z innych polskich miast. Dołącz do nich i przekonaj się, że trafiłeś w dobre ręce.

Skontaktuj się!

Księgi rachunkowe

Prowadzenie uporządkowanych ksiąg rachunkowych jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W księgowości przede wszystkim liczy się skrupulatność, dlatego decydując się na współpracę z nami możesz być pewny, że wywiążemy się ze swoich zadań w stu procentach i zajmiemy się starannym prowadzeniem dla Ciebie ksiąg rachunkowych.

Księgi pozwalają zestawić w jednym miejscu wszelkie działania księgowe prowadzone przez przedsiębiorstwo. Do działań tych należą obroty i salda. Każda księga rachunkowa składa się z: dziennika, konta księgi głównej, konta księgi pomocniczej oraz wykazu aktywów i pasywów.

Prawidłowo prowadzona księga rachunkowa pozwala na bardzo dokładne przeanalizowanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz bieżąca kontrolę stanu rzeczy.

Dodatkowo, dziennik, który jest jedną ze składowych księgi rachunkowej, pozwala monitorować na bieżąco poszczególne wydatki lub przychody przedsiębiorstwa.

Prowadzenie wszystkich elementów wchodzących w skład ksiąg rachunkowych nie jest skomplikowane, ale wymaga czasu, zaangażowania i sumienności. Dla tak doświadczonych kancelarii jak nasza nie jest to żadnym problemem. Dobrze znamy się na tym co robimy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w księgowości na terenie Poznania lub w innym miejscu, tam gdzie znajduje się Twoja firma – skontaktuj się z nami. W profesjonalny i kompleksowy sposób pomożemy Tobie prowadzić księgi rachunkowe w Twoim przedsiębiorstwie.

Podatkowe książki przychodów i rozchodów

Prawidłowo prowadzona podatkowa książka przychodów i rozchodów pozwala dokonać ewidencji, w której w sposób uproszczony przedstawia się wszystkie operacje gospodarcze. Została stworzona także po to, by umożliwić określenie podstawy opodatkowania.

W książkach przychodów i rozchodów można znaleźć informacje o przychodach ze sprzedaży i rozchodach przedsiębiorstwa. Dzięki nim można również prowadzić ewidencję zakupionych materiałów oraz towarów handlowych.

W podatkowej książce przychodów i rozchodów księguje się również wydatki, które wiążą się z działalnością gospodarczą. Takim wydatkiem są na przykład wynagrodzenia. Warto dodać, że wszystkie wymienione wyżej działania zapisuje się pojedynczo po tym, gdy dojdzie już do transakcji.

Prowadzenie książki przychodów i rozchodów jest bardzo ważne dla właściwej działalności przedsiębiorstwa. Warto zatem powierzyć to zadanie specjalistom z naszej kancelarii, którzy podejdą do sprawy rzetelnie i kompleksowo. Gwarantujemy skrupulatność w prowadzeniu zapisów oraz pełne bezpieczeństwo.

Ewidencje ryczałtowe – Profesjonalne usługi księgowe Poznań

Ryczałtowa ewidencja przychodów może okazać się korzystnym wyborem dla podatnika. Wszystko za sprawą uproszczonej formy, co w praktyce oznacza brak obowiązku prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

Jednak, mimo iż forma takiego rozliczenia jest dla wielu osób atrakcyjniejsza, to nie każdy może się na nie zdecydować. Ewidencje ryczałtowe zostały przewidziane z myślą m.in. o przedstawicielach wolnego zawodu czy na przykład budowlańcach.

W naszym biurze pomożemy Ci dowiedzieć się, czy możesz korzystać z ewidencji przychodów na ryczałcie. Jeśli zdecydujesz się na taką formę rozliczenia, to chętnie pomożemy Tobie w całościowym prowadzeniu księgowości w ten sposób. Nasze usługi księgowe prowadzone na terenie Poznania pomogły już niejednej firmie w kraju i za granicą. Chętnie zajmiemy się także Twoją działalnością.

Ewidencje (środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia, ewidencji przebiegu pojazdu)

Na każdy podmiot korzystający z podatkowej księgi przychodów i rozchodów nakładany jest obowiązek ewidencjonowania środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, wyposażenia oraz przebiegu pojazdów. Konsekwencją tego jest konieczność sklasyfikowania każdego środka trwałego. Dzięki temu możliwe jest nałożenie na każdy środek odpowiedniej stawki amortyzacyjnej.

Stawka amortyzacyjna jest niczym innym jak rozłożeniem w określonym czasie wartości zakupionego dobra. Ma ona obrazować faktyczne zużycie danego środka trwałego.

Jeśli wciąż nie do końca rozumiesz o co chodzi, a termin ewidencjonowania środków trwałych w dalszym ciągu brzmi skomplikowanie, to nasi poznańscy specjaliści od księgowości chętnie udzielą Tobie dodatkowych informacji i pomogą w ewidencji. Dla naszej kancelarii, taki rodzaj księgowania nie stanowi żadnego problemu. Prowadzimy ewidencje w wielu przedsiębiorstwach i bazując na naszym dotychczasowym doświadczeniu, w profesjonalny sposób chętnie zajmiemy się także od strony księgowej działalnością prowadzoną przez Twoją firmę.

Sprawozdania finansowe

Prawidłowo sporządzone sprawozdania pozwalają na określenie aktualnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Dzięki nim będziesz w stanie podejmować lepsze decyzje, co w konsekwencji przyczyni się do polepszenia sytuacji Twojej firmy.

Sprawozdania finansowe tworzone są na dany dzień bilansowy, za który najczęściej przyjmuje się datę 31 grudnia. Wtedy koniec jednego roku kalendarzowego i początek drugiego roku pokrywa się z końcem i początkiem roku obrotowego. Jest to zatem logiczne i sporo upraszczające w księgowości rozwiązanie.

Wszystkie dane przedstawione w sprawozdaniu powinny być zgodne z zasadami rachunkowości wynikającymi z obowiązujących ustaw oraz z formą księgową przyjętą przez określoną jednostkę.

Sprawozdanie finansowe to jeden z najistotniejszych dokumentów związanych z rachunkowością, sporządzany w ciągu roku. Podejmując współpracę w zakresie księgowości z naszą poznańską kancelarią doradców podatkowych zadbamy o to, aby ten ważny dokument był kompletny, rzetelnie wypełniony i zgodny z wszelkimi zasadami.

Skontaktuj się!
Skontaktuj się!

Aktualności